Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions League, raporton Gazeta Express.

Ai la prapa Lionel Messin, edhe pse edhe argjentinasi pati një javë magjike në Champions League – i cili shënoi dy herë dhe asistoi dy herë të tjera në fitoren 5-0 të Barcelonës ndaj Lyonit në “Camp Nou”.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 15 Mars, 2019 22:53

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA