Danilovski: Lloji i ri i Covid do të mbushë statistikat derisa të digjet

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Gusht, 2022 20:24

Danilovski: Lloji i ri i Covid do të mbushë statistikat derisa të digjet

Epidemiologu Dragan Danilovski në një prononcim për TV24 tha se nuk nevojiten masa të reja kufizuese përkundër shtimit të numrit të rasteve në javët e fundit.

Sipas pritshmërive të tij, numri i të infektuarve nga muaji i ardhshëm do të ulet ndjeshëm.

“Masat kufizuese nuk janë të nevojshme, duhet vetëm vazhdimi i masave ekzistuese, për mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura, kjo duhet të zbatohet veçanërisht për kategoritë vulnerabël. Lloji i ri i Covid-19 do të mbushë statistikat derisa të digjet. Kulmi do të ndodhë në shtatë ditët e ardhshme dhe tashmë në Shtator pritet që shifrat të zvogëlohen”, tha Danilovski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Gusht, 2022 20:24
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.