Dekori interesant i shtëpisë bëri që kalimtarët të telefononin zjarrfikësit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:44

Dekori interesant i shtëpisë bëri që kalimtarët të telefononin zjarrfikësit

Dekorimet e një familjeje nga Kalifornia për Halloween nxitën telefonatat në polici për shërbimet urgjente rreth një shtëpie në zjarr – por flakët dhe tymi ishin thjesht një efekt special festiv.

Carmen dhe Travis Long tërhoqën vëmendjen në shtëpinë e tyre në Riverside në Halloween kur kalimtarët ngatërruan dritat portokalli në dritaret e tyre dhe mjegullën nga një makinë tymi për një flakë të vërtetë.

Kjo paraqitje nxiti thirrje në numrin emergjent 911 nga dëshmitarë të shqetësuar, por departamenti lokal i zjarrfikësve ishte në dijeni të shfaqjes dhe i siguroi telefonuesit se të gjitha ishin efekte speciale.

Longs thanë se zjarri i rremë, si pjesa tjetër e ekspozitës së tyre të Halloween, ishte frymëzuar nga udhëtimi i Disney’s Pirates of the Caribbean në parkun argëtues.

“Burri im ‘vodhi’ idenë nga udhëtimi në Piratet e Karaibeve në Disneyland,” tha Carmen Long për ËTVT-TV. Është thjesht pëlhurë saten, një dritë portokalli, një dritë e kuqe dhe një flladitëse”

Departamenti i zjarrfikësve tha se familja Longs ka një sistem alarmi zjarri në shtëpinë e tyre që do të njoftojë departamentin nëse ndodh një zjarr i vërtetë në shtëpi.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:44
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.