Dënimet duhet të jenë më të ashpra, thotë Spasovski

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Gusht, 2022 21:04

Dënimet duhet të jenë më të ashpra, thotë Spasovski

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, ka theksuar se policia ka vepruar me shpejtësi gjatë incidentit në sheshin “Skënderbej” gjatë protestave kundër propozimit francez, përcjell FLAKA.

“Unë si jurist nuk dua të komentoj vendimet e gjykatës, por që po dërgohen mesazhe të këqija, po dërgohen. Deri më tani kam thënë se sidomos në rrethana të tilla shteti duhet të ketë një reagim të ashpër dhe të fortë që do të frenojë të ardhmen që do të donin të vepronin në këtë mënyrë. Në asnjë rrethanë apo qëllim nuk duhet të sulmoni një oficer policie dhe nuk mund të përdorni armë. Sanksionet duhet të jenë më të ashpra”, thotë Spasovski në emisionin “Verë e nxehtë politike”. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Gusht, 2022 21:04
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.