Deputetët i rikthehen gradualisht Kuvendit, pas një pauze prej 5 orësh

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:34

Deputetët i rikthehen gradualisht Kuvendit, pas një pauze prej 5 orësh

Ka filluar të vërehet kthimi gradual i deputetëve në Kuvend pas një pauze prej rreth pesë orësh nga ndërprerja e fundit e seancës. Deri tani janë vërejtur se janë kthyer disa deputetë nga Besa, Të Majta, Aleanca për Shqiptarët, Alternativa dhe disa deputetë të VMRO-DPMNE-së.

Nuk ka orë të saktë se kur vazhdon seanca por flitet se kjo mund të ndodhë rreth orës 23.

Pika e rendit të ditës është pyetja për besimin e Qeverisë por problemi i kuorumit mbetet meqë deputetët e LSDM-së dhe BDI-së, përfshirë edhe kryetarin Xhaferi, nuk qëndruan në seancë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 21:34
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.