Deri në fund të vitit nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për amvisëritë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 09:59

Deri në fund të vitit nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për amvisëritë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme, siç paralajmëroi së fundmi ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, mund të shpallë gjendje të krizës energjetike.

Sipas Ministrisë së Ekonomisë, nuk do të ketë kufizime për energjinë elektrike dhe deri në fund të vitit nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për amvisëritë.

Situata e krizës në sektorin energjetik shpallet, siç thuhet, me qëllim që mjetet buxhetore të injektohen drejtpërdrejt në kompanitë energjetike, në radhë të parë MEPSO dhe SHA EMV.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 09:59
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.