Dino Merlin do të këndojë në Shkup natën e Vitit të Ri, Shilegov pret shumë turistë nga rajoni

Dino Merlin do të këndojë në Shkup natën e Vitit të Ri, Shilegov pret shumë turistë nga rajoni

Këngëtari boshnjak Dino Merlin do të këndojë në Sheshin “Maqedonia” në Shkup në prag të Vitit të Ri. Kryetari Petre Shilegov dhe Dino Merlin njoftuan sot veprimtarinë dhe programin për festën e Vitit të Ri, njofton Sdk.

Sipas Shilegovit, njoftimi i Merlin është shpallur dy muaj e gjysmë më parë, sepse ai mendon se shumë turistë nga rajoni do të vijnë në Shkup për të mirëpritur Vitin e Ri.

“Ka pak yje në Ballkan, dhe Dino është njëri prej tyre. Ne e kemi rregulluar ngjarjen që në prill dhe pres shumë vizitorë jo vetëm nga vendi. Njoftimi është kaq i hershëm për faktin se ne besojmë se fansat e Dinos nga rajoni do të jenë në gjendje të planifikojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në kohën e duhur “, tha Shilegov.

Këngëtari boshnjak tha se pret që të paktën 50,000 njerëz ta festojnë Vitin e Ri me të në Sheshin në Shkup.

“Kryetari i komunës ishte aq këmbëngulës dhe i vendosur për të më sjellë në Shkup sa nuk mund të them jo. Po njoftoj një koncert që do të jetë shumë i ndryshëm nga ai i mëparshmi në Shkup. Jam i nderuar që do të jem në Shkup për Vitin e Ri ”, tha Merlin.

Shilegov tha se vizita në yllin boshnjak nuk do t’i kushtojë Qytetit asnjë qindarkë. Paratë do të ndahen si dhe vitin e kaluar për të dekoruar qytetin dhe lagjen e Vitit të Ri.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Tetor, 2019 22:30

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.