Divorcohet çifti i njohur i Hollywood-it

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Janar, 2022 22:47

Divorcohet çifti i njohur i Hollywood-it

Një prej historive më romantike të dashurisë së Hollywood-it i ka ardhur fundi – aktorët Jason Momoa dhe Lisa Bone njoftuan në Instagram se po divorcohen.

“Ne të gjithë e kemi ndjerë presionin dhe ndryshimet e këtyre kohërave… Revolucioni po ndodh dhe familja jonë nuk bën përjashtim… po ndihet dhe po rritet nga ndryshimet sizmike që po ndodhin,” thuhet në deklaratë. “Dhe kështu – ne ndajmë lajmet tona familjare – për t’u ndarë,” shtuan ata.

“Ne nuk e ndajmë këtë sepse mendojmë se ia vlen të publikohet në lajme, por që të vazhdojmë jetën tonë me dinjitet dhe ndershmëri. Përkushtimi ynë është i palëkundur ndaj kësaj jete të shenjtë dhe ndaj fëmijëve tanë. Le të mbizotërojë dashuria. J&L”, kanë shkruar ata.

Të dy u takuan në një klub xhaz në vitin 2005. Momoa (42) famën e mori ndër të tjera me rolin e Cal Droga në serinë “Game of Thrones”, ndërsa Bone (54) njihet për rolin e Denise Huxtable në serinë “Cosby Show”, i cili u transmetua. në vitet tetëdhjetë të shekullit të kaluar.

Momoa dhe Bone u martuan në vitin 2017. Së bashku ata kanë dy fëmijë – një vajzë dhe një djalë. Bone më parë ishte e martuar me këngëtarin Lenny Kravitz, me të cilën ka një vajzë, gjithashtu aktoren Zoë Kravitz.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Janar, 2022 22:47