Dj Sardi i kërkon falje Mozzik-ut për deklaratën e bërë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:21

Dj Sardi i kërkon falje Mozzik-ut për deklaratën e bërë

Para disa vitesh Dj i njohur shqiptar Sardi kishte bërë një deklaratë lidhur me rep-artistin Mozzik.

Ai për emisionin ”Pushime on Top”, ishte shprehur se nuk do t’i luaj kurrë këngët e Mozzikut, shkruan lajmi.net.

“Nuk do ta luaj kurrë edhe pse ma kërkojnë njerëzit, sidomos këngët e albumit të tij të fundit, Mozart”, kishte thënë ai.

Ndërsa së fundmi në emisionin “E diel”, Dj i kërkoi falje artistit për deklaratën e dhënë.

“Në kohën kur jam pyetur realisht nuk ka pasur një këngë të Mozzikut që mua nuk më hynte në setin tim në lokal por më mbrapa ka bërë një këngë shumë më të bukur edhe të tjerët në vazhdimësi që mua më kanë ndihmuar për setin tim dhe që i kam vendosur. Nuk ka qenë se unë s’do luaj kurrë Mozzikut por që deri në atë moment këngët e tij mua nuk më përshtateshin me setin tim. Nuk është se mua së nuk më pëlqenin, kështu se gjithsesi të kërkoj falje sepse Mozzik është njëri nga artistet me të mirë dhe tekste shkruesit më të mirë që ka Kosova”, deklaroi ai. /Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:21

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...