“Djajtë e Kuq” gjejnë zëvëndësuesin e Ronaldos te Holanda

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 12:08

“Djajtë e Kuq” gjejnë zëvëndësuesin e Ronaldos te Holanda

Lojtari që Mançester Junajted ka synuar pas Kristiano Ronaldos vjen nga Holanda dhe është Kodi Gakpo i PSV Eindhoven.

Ndeshja e tij kundër Senegalit, e analizuar me numrat krahasues, tregon për një performancë të vërtetë. 100% e driblimeve të shënuara, 3 asistime. Jo vetëm kaq, 6 aksione të suksesshme sulmuese dhe 15 pasime të përfunduara. Plus një gol ndaj Senegalit.

Shifrat e sezonit të Gakpo-s janë të denjë për një yll botëror: 14 ndeshje me 9 gola dhe 12 asistime në Eredivisie. 5 ndeshje me 3 gola dhe 2 asistime në Europa League. 4 ndeshje me 1 asist në kualifikueset e Ligës së Kampionëve. 5 ndeshje me 2 gola dhe 1 asist në Ligën e Kombeve. 1 ndeshje, 1 gol dhe 2 asistime në Superkupë.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 23 Nëntor, 2022 12:08

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...