Dortmundi ndjen mungesën e Haaland, mposhtet nga Leipzig

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:19

Dortmundi ndjen mungesën e Haaland, mposhtet nga Leipzig

Leipzig dhe Dortmund janë përballur në “Red Bull Arena” në kuadër të javës së 11 të Bundesligës e cila ka përfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 2-1.

Nkunku zhbllokon rezultatin për Leipzig në minutën e 29, gol që do ishte i vetmi për 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë Dortmundi tenton më tepër dhe ia del të barazojë rezultatin në minutën e 52 me kapitenin Reus.

Por  nuk do të vononte shumë dhe vendasit do të rikthenin avantazhin falë një goli të Poulsen në minutën 68.

Edhe pse minutat në vazhdim krijuan raste për të dyja ekipet, rezultati nuk do të ndryshonte me Leipzig që siguron një fitore të rëndësishme dhe Dortmud që sheh Bayernin të “arratiset” në krye.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:19

28
Nën
Çmimi i benzinave ulet për 2 denarë, ndërsa i naftës për 1,5 denarë, përcjell TV21....
28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...