Drejtori i MEPSO-së: Na duhen 30 milionë euro

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:18

Drejtori i MEPSO-së: Na duhen 30 milionë euro

Drejtori i MEPSO-së, Kushtrim Ramadani, ka thënë në “Magazina Ekonomike” se u duhen mjete për krizen në energji, shkruan Alsat.

Ai ka treguar se u duhen për momentin 30 milionë euro, derisa ka bërë me dije se këtë e kanë edhe me shkresë të dërguar në institucione.

“Ne si MEPSO për momentin na nevojiten diku 30 milionë euro, gjë të cilën edhe me shkresë e kemi drejtuar deri te Qeveria, Ministria e Ekonomisë, Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe Ministria e Transportit dhe Lidhjeve”, ka thënë Ramadani./ Alsat.mk

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:18
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.