Droni bllokon fluturimet në aeroportin e Frankfurtit

Desk
By Desk March 2, 2020 22:45

Droni bllokon fluturimet në aeroportin e Frankfurtit

Një ngjarje e pazakonshme ka ndodhur në aeroportin e Frankfurtit.

Një dron është zbuluar mbi aeroportin e Frankfurtit, duke bërë që autoritetet vendore të ndërpresin të gjitha fluturimet, njofton Agjencia Gjermane e Kontrollit të Fluturimit.

Policia tha në Twitter se po merrte masat e nevojshme dhe se një helikopter ishte i angazhuar, raporton Reuters.

Droni shkaktoi telashe në aeroportin e Frankfurtit.

Andaj, autoritetet do të sqarojnë detajet si erdhi deri te shfaqja e tij.

Desk
By Desk March 2, 2020 22:45