‘Durim…’ – reagon zyrtari i larte i LSDM-s

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:49

‘Durim…’ – reagon zyrtari i larte i LSDM-s

Pasi sonte VMRO-DPMNE, е majta, ASH- Alternativa dhe BESA njoftuan se kanë formuar shumicën e re në Kuvend, ka reaguar kryetari i ri i LSDM-së i Strumicës, Kostadin Kostadinov.

“Çdo krizë, një mundësi e re! Durim, mençuri, punë”, ka shkruar Kostadinov në Facebook.

Ky është reagimi i parë i një zyrtari të lartë të LSDM-së pasi lideri i opozitës Hristijan Mickoski deklaroi se do të paraqesin mocion mosbesimi ndaj qeverisë nëse kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev nuk e dorëzon dorëheqjen e paralajmëruar.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:49
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.