Edhe sot moti do të jetë i ndryshueshëm

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 27 Maj, 2023 10:16

Edhe sot moti do të jetë i ndryshueshëm

Paradite do të kemi mot me diell e me vranësira mesatare, ndërsa nga mesdita mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Në disa vende do të ketë paqëndrueshmëri më intensive në formë stuhie me kushte për paraqitje të izoluar të breshrit.

Në Shkup, moti paradite do të jetë me diell e me vranësira mesatare, ndësa pasdite mot jostabil. Në pjesë të luginës do të ketë reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 27 Maj, 2023 10:16