Edi Rama takohet me Boris Johnson në Skoci

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 21:06

Edi Rama takohet me Boris Johnson në Skoci

Në Glasgow, kryeministri Edi Rama është pritur nga homologu Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Skoci, në kuadër të konferencës së OKB mbi ndryshimet klimatike.

Në një video të shpërndarë nga kryeministri, shihet se Rama dhe Johnson takohen miqësisht dhe zhvillojnë një bisedë të shkurtër mes tyre.

“Glasgow, Skoci – Në konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike COP26, pritur nga Boris Johnson, Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar” shkruan Rama.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 21:06

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...