Emery, trajner i Monacos?

Desk
By Desk December 24, 2019 23:02

Emery, trajner i Monacos?

Unai Emery, pas largimit nga Arsenali po vazhdon të përflitet si trajner i disa skuadrave.

Skuadra e fundit që ka shprehur interesim për ish trajnerin e Arsenalit, Sevillas, Valencias dhe PSG-së është Monaco.

Siç raport Le10Sport, trajneri i tanishëm Leonardo Jardim është drejt shkarkimit nga klubit dhe Emery, që u shkarkua nga Arsenali muajin e kaluar, është kandidat i preferuar i tyre.

Klubi nga principata po ashtu është në kontakte edhe me ish trajnerin e Valencias, Marcelino dhe trajnerin Laurent Blanc.

Desk
By Desk December 24, 2019 23:02