Emigrantët, Bushati: Italia na shpëtoi, ne jemi gati për t’i dhënë një dorë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 25 Gusht, 2018 19:36

Emigrantët, Bushati: Italia na shpëtoi, ne jemi gati për t’i dhënë një dorë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati reagon në lidhje me anijen me refugjatë që u bllokuan në Itali.

Përmes një statusi në Twitter, kreu i diplomacisë shqiptare shkruan se Italia ka ndihmuar Shqipërinë kur ka pasur nevojë, dhe tashmë jemi ne gati t’i japim një dorë.

“Ne nuk mund ta zëvendësojmë Evropën, por ne jemi gjithmonë këtu, në anën tjetër të detit ku dikur ne po vuanin ditë e natë në det, duke pritur që Evropa të zgjohet! Dje, Italia na shpëtoi, sot ne jemi gati për t’i dhënë një dorë.”

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 25 Gusht, 2018 19:36