EMV bleu 26,000 megavat energji elektrike për 5.5 milionë euro

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 22:24

EMV bleu 26,000 megavat energji elektrike për 5.5 milionë euro

Televizioni Sitel bëri të ditur se EMV Sales sot ka nënshkruar dy kontrata me dy kompani të ndryshme për furnizimin me 26 mijë megavat energji elektrike që do të kushtojë 5.5 milionë euro, përcjell FLAKA.

Dorëzimi do të bëhet në periudhën prej 7 deri më 20 nëntor. Një pjesë e energjisë elektrike do të blihet me çmim prej 198 euro për megavat orë, një pjesë për 205, ndërsa pjesa më e madhe e më shumë se 15 mijë megavatëve do të blihet me çmim prej 228 euro për megavat orë.

Ndërkohë ka një tender të ri.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 22:24
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.