Enca ‘thumbon’ artistët shqiptarë: Më mirë bëj pushime sesa blej klikime

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Korrik, 2022 23:02

Enca ‘thumbon’ artistët shqiptarë: Më mirë bëj pushime sesa blej klikime

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, ka bërë së fundmi një bisedë virtuale me ndjekësit, ku një prej tyre e ka pyetur se përse ajo nuk blen klikime dhe se mos ka frikën se ja bllokojnë.

Këngëtarja nuk e ka kursyer një përgjigje, me anë të së cilës ka hedhur dhe një thumb për artistët shqiptarë, por pa përmendur emra konkretë. Enca është shprehur se 90% e tyre i blejnë klikimet, por ajo preferon t’i harxhojë lekët me pushime ose me ndonjë biznes të ri.

“Nuk po them që cdo këngë me 1 milionë shikime në ditë është ‘fake’ por po them që 90 përqind e tyre janë… Më mirë i harxhoj paret për pushime e biznese të reja sesa për ‘fake views’ për me kënaq egon. Numrat e tyre nuk përputhen”, është përgjigjur këngëtarja.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Korrik, 2022 23:02