Erdogan i sëmurë? – Kjo video ku ecë me vështirësi bëhet virale

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:54

Erdogan i sëmurë? – Kjo video ku ecë me vështirësi bëhet virale

Mediat ndërkombëtare janë duke raportuar gjithnjë e më tepër në lidhje me gjendjen shëndetësore të Presidentit të Turqisë, Rexhep Tayyib Erdogan.

Disa javë më parë,  “Foreign Policy” shkruante se Erdogan e ka thuajse të pamundur që të vijojë të drejtojë Turqinë deri në zgjedhjet e vitit 2023 për shkak të problemeve shëndetësore.

Gazetarë opozitarë turq flasin për kancer në zorrën e trashë, por kjo nuk është konfirmuar asnjëherë nga autoritetet turke, të cilat kanë qenë shumë të rezervuara në lidhje me shëndetin e liderit turk, raporton abcnews.

Ndërkohë, vetëm një ditë më parë, ai u pa teksa ecte me shumë vështirësi pas një deklarate për shtyp për mediat në Turqi. Erdogan tërhiqte zvarrë këmbët e tij, ndërsa veshur dukej se kishte këpucë speciale, të cilat ndihmojnë për të mos humbur ekuilibrin.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:54
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.