Eskobar në dhjetor viziton Shkupin, paralajmëroi Pendarovski

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:29

Eskobar në dhjetor viziton Shkupin, paralajmëroi Pendarovski

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski në ClickPlus në TV21 ka njoftuar se zëvendës-ndihmësi i sekretarit të shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe përfaqësuesi special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriell Eskobar gjatë muajit dhjetor do të realizojë vizitë në Shkup.

“Eskobar kishte vizitë intervenuese në BeH, të them urgjente. Te ne është paralajmëruar në fillim të dhjetorit. Vjen në Shkup dhe për herë të parë do të shohim njeriun e parë të ShBA-ve për Ballkanin”, tha Pendarovski në TV21.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:29

09
Dhj
Sherri mes tre personave në Shkup për pak ka përfunduar pa viktima, kur njëri prej...
09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...