Favoriti kryesor për Botërorin sipas Goal.com

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:13

Favoriti kryesor për Botërorin sipas Goal.com

Goal.com ka përditësuar renditjen e favoritëve për Botërorin 2022 pas raundit të parë të fazës së grupeve.

Brazili është ende në krye të listës, Spanja është e dyta dhe Franca është e treta.

Top 20 favoritët për Kupën e Botës 2022 sipas Goal.com:

1. Brazili

2. Spanja

3. Franca

4. Anglia

5. Holanda

6. Portugalia

7. Belgjika

8. Argjentina

9. Zvicra

10. Danimarka

11. Kroacia

12. Uruguai

13. Polonia

14. Ekuador

15. Japonia

16. Gjermani

17. Uells

18. SHBA

19. Meksika

20. Serbia. 

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:13

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...