Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro

Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro

Vetëm katër makina të tilla ekzistojnë në tërë botën.

Muajin që vjen do të zhvillohet Java e Veturave Monterey në Kaliforni të SHBA-ve.

Në mesin e veturave që do prezantohen në këtë event do jetë edhe ‘Ferrari 250 GT Series 1 Cabriolet’, i prodhuar më 1958-ën, që pritet të shitet disa milionë euro.

Pronarin e parë, kjo makinë e ka pasur aktorin Prince Alessandro “Dado” Ruspoli nga Roma.

Me këtë makinë, Dado ka shëtitur personazhe të famshme si Salvador Dali, Brigitte Bardor dhe Pablo Picasso.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 16 Korrik, 2019 22:51

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA