Fidan Aliti, kërkohet nga skuadra e njohur turke

Desk
By Desk May 2, 2020 20:25

Fidan Aliti, kërkohet nga skuadra e njohur turke

Mediat në Turqi raportojnë se 26 vjeçari, Fidan Aliti, që paraqitet në radhët e Kalmar, është në listën e ngushtë të dëshirave të Beshiktashit.

Aliti është pjesë e Kalmarit që nga viti 2019, dhe në 29 paraqitje, ka shënuar tri gola, ndërsa në këtë periudhë ka regjsitruar edhe 20 paraqitje për komëbtaren e Kosovës.

Aliti gjatë karrierës së tij, ka veshur fanellën e Skënderbeut në Shqipëri, Slaven Bellups në Kroaci, Luzernit në Zvicër dhe Sherif Tiraspollit në Moldavi.

Desk
By Desk May 2, 2020 20:25