FIFA nuk lejon “ylberin”, ndërsa flamuri serb shpaloset me hartë të Kosovës

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:55 Updated

FIFA nuk lejon “ylberin”, ndërsa flamuri serb shpaloset me hartë të Kosovës

Serbia u mund 2-0 nga Brazili dhe doli me kokën ulur. Por një ngjarje e shëmtuar ndodhi në dhomat e zhveshjes së futbollistëve të përfaqësueses serbe, ku u shpalos një flamur me ngjyrat e shtetit serb, teksa në të ishte harta e Republikës së Kosovës.

Mbi të ishte shkruar “Nuk dorëzohemi”. E habitshme se si FIFA dhe autoritetet në Katar nuk lejojnë asnjë flamur me ngjyrat e ylberit, ndërkohë Serbia shfaq hapur flamurin me mesazh politik dhe nacionalist, që vetë organi qeverisës i ka ndaluar.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:55 Updated

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...