Fitorja historike ndaj Argjentinës, Arabia shpall 23 Nëntorin ditë feste kombëtare

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Nëntor, 2022 20:53

Fitorja historike ndaj Argjentinës, Arabia shpall 23 Nëntorin ditë feste kombëtare

Fitorja me Argjentinën e Messit, i ka gëzuar aq shumë arabët sa u çmendën në rrugë dhe rrethinat e stadiumit ku u luajt ndeshja. Gëzimi ishte i jashtëzakonshëm dhe suksesi dukshëm i papritur.

Për ta bërë një ditë historike dhe që të mbahet mend gjatë, Arabia Saudite shpall ditë feste kombëtare pas fitores historike të Kupës së Botës. Rregulli do të jetë i vlefshëm për të gjithë punonjësit në sektorin publik dhe privat, si dhe për të gjithë studentët në të gjithë vendin.

Tifozët sauditë do të festojnë gjatë fitoren mahnitëse të ekipit të tyre dhe trajneri i tyre francez Hervé Renard mund të bëhet shpejt një hero kombëtar.

Skuadra nuk e kishte fituar kurrë ndeshjen e tyre të parë në një Kupë Bote, duke pësuar një humbje 8-0 nga Gjermania në 2002 dhe një humbje 5-0 nga Rusia në 2018.

Tv Klan

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Nëntor, 2022 20:53

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...