Formalisht kemi nisur negociatat për shumicën parlamentare

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 10:13

Formalisht kemi nisur negociatat për shumicën parlamentare

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në ClickPlus ka deklaruar se prej sot kanë filluar formalisht negociatat për formimin e shumicës parlamentare.

“Prej sot ne kemi nisur negociatat për shumicën. Ne kemi pasur por tash kemi nisur edhe formalisht. Kur do të kemi, mund të mos kemi rezultat, do të njoftojmë”, tha Taravari.Mes tjerash ka numëruar se 58 deputetë janë të opozitës, por nuk ka precizuar se me cilat parti kanë filluar negociatat.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 10:13
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.