Juventusi kontakton PSG-në për mbrojtësin Juan Bernat

Juventusi kontakton PSG-në për mbrojtësin Juan Bernat

Juventus është duke kërkuar një mbrojtës të majtë dhe duket se atë e ka gjetur në Francë. Kampioni i shumëfishtë italian ka marrëdhënie të shkëlqyera me Paris Saint Germain dhe tani kanë kontaktuar parisienët për një tjetër futbollist. Fjala është

Read Full Article
Ronaldo përplaset frikshëm dhe mbulohet në gjak | VIDEO

Ronaldo përplaset frikshëm dhe mbulohet në gjak | VIDEO

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, përplaset frokshëm dhe mbulohet në gjak. Të gjithë u ngrinë në minutën e 13-të të lojës së Republikës Çeke kundër Portugalisë në Ligën e Kombeve. Portieri i Olympiakos dhe i kombëtares çeke, Tomas Vatslik ka tentuar

Read Full Article
Mbappe apo Haaland? Ja kë zgjedh Scholes

Mbappe apo Haaland? Ja kë zgjedh Scholes

Ish-futbollisti i Manchester United, Paul Scholes e krahasoi Kylian Mbappe me Erling Haaland. “Nëse po flasim për lojtarin e ri më të mirë në botë, atëherë vendos Kylian Mbappe mbi Erling Haaland. Mbappe nuk është vetëm një sulmues i pastër,

Read Full Article
Napoli kërkon blindimin e Amir Rrahmanit

Napoli kërkon blindimin e Amir Rrahmanit

Napoli kërkon të vazhdojë edhe më tej me Amir Rrahmanin. Napoli është duke punuar në rinovimin e kontratës së Amir Rrahmanit. Kapiteni i Kosovës po cilësohet si një nga lojtarët më të mirë në ekipin napolitan, dhe ka bindur drejtuesit

Read Full Article
Zanetti pranon se ishin në bisedime me Dybalan

Zanetti pranon se ishin në bisedime me Dybalan

Paolo Dybala ka qenë njëri nga emrat më të përfolur gjatë afatit kalimtar të verës. Inter ishte skuadra favorite për të nënshkruar me argjentinasin, por në fund Dybala përfundoi te Roma pasi nuk i priti dot drejtuesit zikaltër. Tani ka

Read Full Article
Pogba punësoi me të vërtetë një magjistar, mesfushori justifikohet me dëmtimet

Pogba punësoi me të vërtetë një magjistar, mesfushori justifikohet me dëmtimet

Paul Pogba ka përfunduar në qendër të vëmendjes dhe jo për atë që do të duhej të bënte në fushë teksa ende është i dëmtuar dhe nuk ka luajtur asnjë minutë në epokën e tij të dytë me Juventus. Një

Read Full Article
Nuk e kemi parë kurrë – Ronaldo vlerësohet dobët në ndeshjen ndaj Çekisë

Nuk e kemi parë kurrë – Ronaldo vlerësohet dobët në ndeshjen ndaj Çekisë

Portugalia arriti mbrëmë fitore duke e mposhtur në udhëtim Çekinë me rezultatin 0:4. Dalot dy herë dhe Bruno Fernandes e Diogo Jota realizuan për portugezët. Diogo Dalot ishte më i vlerësuari nga SofaScore me notë 9.1. Kurse, më i dobëti

Read Full Article
Myrto Uzuni: Realizova një nga golat më të bukur në karrier…

Myrto Uzuni: Realizova një nga golat më të bukur në karrier…

Myrto Uzuni sakrifikoi duke luajtur me injeksion dhe realizoi një eurogol në Tel Aviv, por që nuk i mjaftoi kombëtares shqiptare. Kuqezinjtë humbën 2-1 në Izrael, duke i dhënë fund shpresave për të siguruar vendin e parë në Ligën B të

Read Full Article
Me dy gola, Gjeorgjia mposhti Maqedoninë e Veriut

Me dy gola, Gjeorgjia mposhti Maqedoninë e Veriut

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll humbi nga Gjeorgjia në ndeshjen e parafundit në Ligën e Kombeve, disfatë me të cilën Maqedonia definitivisht humbi të gjitha shanset për vendin e parë në grup, dhe mundësinë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Read Full Article
Befason Dembele: Më parë Champions-i me Barcelonën sesa “Topi i Artë” ose Kupa e Botës

Befason Dembele: Më parë Champions-i me Barcelonën sesa “Topi i Artë” ose Kupa e Botës

Anësori francez i Barcelonës ka folur së fundmi për ambiciet e tij për të fituar Champions League me Barcelonën. Ai është shprehur se kjo dëshirë qëndron mbi gjithçka tjetër në futboll. Madje ai shprehet se më shumë ëndërron trofeun e

Read Full Article