Ferrari dorëzohet: Ky sezon është i Verstapenit

Ferrari dorëzohet: Ky sezon është i Verstapenit

Pak për meritë të “Red Bull” dhe pak për shkak të gabimeve të vetë skuadrës, te Ferrari pranojnë se ky sezon është i pilotit holandez Maks Verstapenit, që ka fituar 11 nga 16 garat e zhvilluara deri më tani. I

Read Full Article
NBA pensionon numrin 6 për hir të legjendës Bill Russels

NBA pensionon numrin 6 për hir të legjendës Bill Russels

NBA ka vendosur të tërheqë fanellat me numrin 6 për nder të legjendarit Bill Russell, i cili së fundmi u nda nga jeta. Russell, lojtari më i dekoruar i NBA-së në histori me 11 tituj kampion, vdiq në ditën e

Read Full Article
Ylber Sefa u rendit i 28-ti në Kampionatin Europian të Çiklizmit

Ylber Sefa u rendit i 28-ti në Kampionatin Europian të Çiklizmit

Ylber Sefa u rendit i 28-ti në Kampionatin Europian të Çiklizmit i zhvilluar të dielën në Mynih. Gara e gjatë rreth 209 kilometra u karakterizua nga një rivalitet i fortë, ndërsa Sefa e kaloi finishin 8 sekonda pas vendit të

Read Full Article
Shqipëria fiton tre medalje ari në peshëngritje

Shqipëria fiton tre medalje ari në peshëngritje

Ertjan Kofsha ka shkëlqyer në Kampionatin Europian të peshëngritjes për moshat U-15 dhe U-17 që po mbahet në Poloni. Talenti shqiptar ka fituar plot tri medalje ari në grupmoshat U-17. Kofsha, i cili garoi në peshat 89 kg, realizoi një

Read Full Article
Basketbollisti amerikan sulmohet nga qentë endacakë në Pejë

Basketbollisti amerikan sulmohet nga qentë endacakë në Pejë

Eksperienca e Brad Waldow në Kosovë nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Basketbollisti amerikan ka qenë viktimë e një sulmi të qenve endacakë në Pejë së fundm. Përforcimi më i ri i KB Peja e ka

Read Full Article
Malvina Haziri, basketbollistja që synon të luajë në nivele të larta botërore

Malvina Haziri, basketbollistja që synon të luajë në nivele të larta botërore

Basketbollistja e talentuar Malvina Haziri së fundi është transferuar në Turqi në ekipin e Cukurova Basketboll. Natyrisht se viti 2022 do të mbetet në mendjen e Malvinës, e për këtë ka folur vet Malvina për faqen zyrtare të FBK-së. “Viti

Read Full Article
Piloti i Ferrari: Për herë të parë kam hyrë në Maranello si klandestin

Piloti i Ferrari: Për herë të parë kam hyrë në Maranello si klandestin

Hera e parë nuk harrohet kurrë. Nëse monogasku Charles Leclerc ka mbërritur për herë të parë në Maranello (fabrikën e Ferrari) në moshën 12-vjeçare, piloti tjetër i makinës italiane, spanjolli Carlos Sainz, ka patur një tjetër aventurë. Në vitet 2019

Read Full Article