Frappe e ftohtë nga banania

Frappe e ftohtë nga banania

Përbërësit e nevojshëm:

2 banane;
– 2 dl qumësht;
– 2 kupa akullore nga çokollata;
– 4 lugë ajkë të ëmbël të rrahur;
– 2 lugë biskota të bluara;
– thërrmija çokollate.

Mënyra e përgatitjes:

1. Shtypni bananet, shtoni qumështin dhe përbërësit e tjerë dhe përzieni.

2. Në gota të gjata qitni akull dhe pije të ftohtë.

3. Zbukurojeni me ajkë të ëmbël dhe thërrmija çokollate.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 5 Shtator, 2019 22:39

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.