Galaxy Note 10 duket mahnitshëm në videon e re konceptuale

Desk
By Desk 4 Prill, 2019 22:48

Galaxy Note 10 do të jetë telefoni i dytë i ri Samsung i vitit 2019, pas Galaxy S10 dhe Galaxy S10+, i cili u lansua së bashku me një model më të përballueshëm, Galaxy S10e, në fillim të vitit.

Një video konceptuale e re e kanalit YouTube DBS Designing, nuk mund të na bënte më kurioz për atë se çfarë do të ndodhë me Galaxy Note e ardhshëm.

Duket si pajisje mahnitëse që përputhet mirë me shumicën e thashethemeve të Galaxy Note 10 që qarkullojnë.

Menjëherë e dukshme është prania e jo tre por katër kamerave të pasme.

Ky është një tipar që Galaxy Note 10 po informohet se do të marrë nga Galaxy S10 5G, e cila bashkon një kamera me kënd të gjerë 12 megapikselë me një lente me kënd ultra të gjerë 16 megapikselë, lente telefoto 12 megapikselë dhe një 3D – kamerë fotografike me thellësi të lartë.

Galaxy Note 10 ka të ngjarë të vendosë procesorin Snapdragon 855 SoC të Qualcomm – ose Exynos 9820 në rajone të caktuara.

5G gjithashtu duket si një mundësi e veçantë që do të përfshihet, pasi rrjetet e tilla do të jenë në dispozicion, në kohën kur Note 10 pritet të lansohet.

Gjithashtu ne mund të presim një çmim mjaft të lartë, duke marrë parasysh se Note 9 filloi në 899 funta.

Desk
By Desk 4 Prill, 2019 22:48