Gara për Prishtinën, Vitia e Rama tregojnë nëse do të bëjnë koalicione

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:14

Gara për Prishtinën, Vitia e Rama tregojnë nëse do të bëjnë koalicione

Dy kandidatët për të parin e Prishtinës, Arben Vitia e Përparim Rama, në debatin për kryeqytetin ka folur edhe sa i përket koalicioneve për 14 nëntorin.

Ata në Klan Kosova, janë shprehur se nuk do të bëjnë koalicione parazgjedhore.

Por, Vitia e Rama janë shprehur të hapur për bashkëpunim pas zgjedhjeve me të gjitha partitë, siç kanë thënë ata për të mirën e kryeqytetit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:14

09
Dhj
Sherri mes tre personave në Shkup për pak ka përfunduar pa viktima, kur njëri prej...
09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...