Gashi: Deklaratat e mia për shumicën e re janë të qarta

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 18:09

Gashi: Deklaratat e mia për shumicën e re janë të qarta

Kryetari i Alternativës Afrim Gashi dje tha se mund të mos ketë shumicë të re, por nuk po dorëzohen si opozitë për rrëzimin e qeverisë.

I pyetur sot se çfarë saktësisht nënkuptonte me faktin se mund të mos ketë shumicë, gjegjësisht nëse ndonjë nga deputetët e nënshkruar heziton ta mbështesë Hristijan Mickoskin.

Gashi për “Fokus” u përgjigj shkurt: “Nuk kam çfarë të shtoj apo të heq nga ajo që thashë”.

I pyetur për të konfirmuar se deklarata se mund të mos ketë shumicë të re nuk është nxjerrë jashtë kontekstit apo keqinterpretuar, Gashi është përgjigjur se deklarata e tij është e qartë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 18:09

28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...