Gashi: Tendenca për shtyerje të zgjedhjeve nuk është serioze

Gashi: Tendenca për shtyerje të zgjedhjeve nuk është serioze

Lideri i partisë Alternativa, Afrim Gashi, në emisionin ‘Studio e hapur’ në TV SHENJA tha se Kuvendi është aktiv dhe punon pa ndërprerë, madje edhe gjatë ditëve të fundjavës, dhe do ta mblidhej sërish edhe pas shpërbërjes nëse do shtrohej nevoja për miratimin e protokollit për anëtarësimin e RMV-së në NATO.

I pyetur nëse partia e tij është për shtyerjen e zgjedhjeve, një tendencë kjo e shfaqur edhe nga kryeminsitri Zoran Zaev, Gashi tha se kjo tendencë nuk është fare serioze dhe se ai dhe partia e tij do ta mbrojnë me këmbëngulje mosshtyrjen e datës së zgjedhjeve. /SHENJA/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 13 Nëntor, 2019 21:16

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.