Geroski: Zgjedhjet ishin referendum “për” apo “kundër” Zaevit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:21

Geroski: Zgjedhjet ishin referendum “për” apo “kundër” Zaevit

Gazetari Branko Geroski në emisionin “200” në Alsat vlerësoi se zgjedhjet lokale në të cilat fitoi opozita VMRO-DPMNE, ishin referendum në të cilin votuesit më së shumti votuan pro ose kundër Zoran Zaevit. Geroski theksoi se vendimi i Zaevit për të deklaruar dorëheqjen e tij nga posti i kryeministrit dhe liderit në LSDM ishte i menduar dhe shpjeguar mirë.

“Të citoj Zaevin, ishin zgjedhje historike. Ishin referendum, pro apo kundër Zaevit, ai i deklaroi të tillë, i humbi ato zgjedhje dhe ishte katastrofike dhe normale që ai të jepte dorëheqjen në rrethana të tilla dhe e bëri, me shpjegim serioz. Nuk mund ta kuptoj vendimin e tij si irracional”, tha Geroski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:21

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...