Gjellë me perime

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 5 Shtator, 2018 22:44

Gjellë me perime

Përbërësit:

1 kg mish
qepë
6 copa hudhër
1 spec i gjelber
1 spec i kuq
3 domate
2 lugë vaj vegjetal
kripë
Biber i zi

Përgatitja:

Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal.

Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla së bashku me hudhrën, specat, erëzat dhe 1 gotë ujë të vakët.

Gjellën e ziejmë rreth 25 minuta në zjarr të ulët dhe pas zierjës së nevojshme e ndajmë nëpër pjata.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 5 Shtator, 2018 22:44