Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohet të jenë nga lufta e fundit në Kosovë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Mars, 2022 10:12

Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohet të jenë nga lufta e fundit në Kosovë

Punëtorët e Eko Regjionit, gjatë gërmimit për të hapur një varr në varrezat myslimane në qytetin e Prizrenit, kanë hasur në mbetje mortore të një kufome e cila ishte e mbështjellë me rroba si dhe një batanije.

Siç bëhet e ditur në raportin e policisë, dyshohet se mbetjet mortore i takojnë periudhës së luftës së fundit në Kosovë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse policore si dhe për rastin është njoftuar prokurori i shtetit.

Tërheqja e mbetjeve mortore është bërë nga njësia e krimeve te luftës. 21Media

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Mars, 2022 10:12
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.