Gjendet e vdekur një grua nga përmbytjet në Angli

Gjendet e vdekur një grua nga përmbytjet në Angli

Një grua gjendet e vdekur në ujë pas përmbytjeve të mëdha që goditën Anglinë brenda 24 orëve të fundit.

Policia tha që trupi i gruas ishte gjetur afër lumit Derwent afër qytetit Darley Dale në Derbyshire.

“Gruaja u raportua se ishte humbur nga uji në Rowsley dhe trupi i asaj që besohet se ishte e njëjta grua u gjet në Darley Dale,” tha policia në një deklaratë.

Më shumë se 100 paralajmërime për përmbytjet janë vendosur në të gjithë Anglinë. Agjencia e Mjedisit (EA) u ka kërkuar njerëzve që t’i marrin seriozisht.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 8 Nëntor, 2019 20:21

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

Marketing politik