Gjendet një predhë e pashpërthyer

Gjendet një predhë e pashpërthyer

Një banor i Rosomanit ka gjetur një predhë artilerie të pashpërthyer dje në fushën e tij, derisa ka qenë duke i kryer punët bujqësore, informojnë nga SPB Veles.

Rastin me mjetin e pashpërthyer e ka denoncuar në SPB Kavadar. Inspektim në vendngjarje ka kryer një ekip i SPB Kavadar dhe DMSH. Predha është marrë dhe dorëzuar në Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 26 Shkurt, 2020 09:57

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.