Gjurmë Shqiptare: Beteja Ilire e Aleksandrit të madh

Gjurmë Shqiptare: Beteja Ilire e Aleksandrit të madh

Si u përplasën Kliti, Glauku dhe Aleksandri i madh? Cili ishte rezultati i betejës së parë e më pas i luftës?

Përse historia mund të ndryshonte? Çfarë është fshehur nga kjo luftë e madhe, e zhvilluar në Shqipërinë e sotme?

Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema…

Top Channel

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 5 Janar, 2019 23:02

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.