Google i mori jetën, 27-vjeçari hidhet para trenit pas varësisë nga ilaçet e ankthit

Google i mori jetën, 27-vjeçari hidhet para trenit pas varësisë nga ilaçet e ankthit

Një berber nga Manchester-i, Angli u hodh përpara trenit, pasi u nda me të dashurën e tij dhe e gjeti veten duke konsumuar ilaçe kundër ankthit, të cilat i bleu në internet.

27-vjeçari Jake McGrath i tregoi ish-të dashurës se e “kishte shkatërruar vetë jetën e  tij” si dhe la një shënim vetëvrasjeje në të cilën shprehej “nuk duhet të kisha kërkuar në internet”.

Jessica Punt, me të cilin i ndjeri ishte i lidhur që prej vitit 2008 tha se “Jake google-onte gjithçka”.

“Për çdo herë që ndihej keq, kërkonte në Google. I thoja të mos bënte por nuk më dëgjoi.”

I riu u hodh përpara trenit në 24 qershor të vitit të shkuar dhe teksa hetimi vazhdon, ish e dashura tregon se ndonëse ata i dhanë fund marrëdhënies në maj të 2018-s, vazhduan t’i ruanin kontaktet.

“Hera e fundit kure pashë ishte e premte, 15 qershor. Erdhi në apartamentin kur dikur jetonim bashkë dhe pamë një ndeshje futbolli. Më tha se kishte përjetuar sulme paniku”, tregon ajo.

Top Channel

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Shtator, 2019 14:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.