Google sapo lansoi laptopin e ri, ky është çmimi që i ka vendosur

Google sapo lansoi laptopin e ri, ky është çmimi që i ka vendosur

Google lansoi të martën laptopin e ri ‘Pixelbook Go Chromebook’ gjatë një evenimenti në Nju Jork të martën.

Pixelbook Go ka një ekran me madhësi 13 inç, i hollë 13 mm, peshon dy kile dhe mbulohet në eksterier nga magnezi.

Google ka thënë se laptopi e mbanë baterinë 12 orë, pa pasur nevojë të mbushet me energji elektrike.

Pajisja do të jetë në dispozicion në dy ngjyra, duke përfshirë të zezën dhe rozën.

Çmimi së cilës i është vendosur nga kompania është 650 dollarë.

Gjiganti teknologjik do e mundësojë para-porositjen për të interesuarit që nga e martja, ndonëse ende nuk është bërë e ditur data e saktë e plasimit të pajisjes në treg.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Tetor, 2019 22:46

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.