Grenell takon Ramën: Duhet bërë më shumë që Hashim Thaçi të lirohet nga Haga

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 25 Maj, 2023 19:57

Grenell takon Ramën: Duhet bërë më shumë që Hashim Thaçi të lirohet nga Haga

Ish i dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, të enjte ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në Tiranë.

Lajmin e ka bërë publik vetë Grenell përmes një postimi në Twitter, ku ka zbardhur një nga temat e diskutimit që ka pasur në drekën me Ramën.

Grenell tha se duhet të bëhet akoma më shumë për të çliruar ish-presidentin Hashim Thaçi nga burgimi i padrejtë në Hagë.

“Kam drekuar me kryeministrin Edi Rama, nga aleati ynë i madh në NATO, Shqipëria. Ne ramë dakord që duhet bërë më shumë për të çliruar Hashim Thaçin nga 3 vitet e burgut të tij në Hagë. Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se janë manipuluar nga Jack Smith”, shkruan Grenell në Twitter.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 25 Maj, 2023 19:57