Greqia ashpërson rregullat shkaku i refuzimit të vaksinimit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:44 Updated

Greqia ashpërson rregullat shkaku i refuzimit të vaksinimit

Qeveria greke ka vendosur masa të reja të ashpra për personat e pavaksinuar derisa vendi po regjistron ngritje të madhe të rasteve të reja me koronavirus.

Personat e vaksinuar duhet detyrimisht të kenë teste negative për të hyrë në hapësira të mbyllura publike, përfshirë bankat, dyqanet dhe ndërtesat qeveritare. Testet do të kërkohen edhe nëpër restorante dhe kafene.

Përjashtime do të ketë në supermarkete, dyqane ushqimi, barnatore dhe faltore. Të gjithë punëtorët e sektorit publik dhe privat duhet ta ofrojnë testin negativ dy herë në javë për të shkuar në punë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:44 Updated

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...