Greqia insiston të mos ketë ndarje të procesit evropian të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Greqia insiston të mos ketë ndarje të procesit evropian të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Zëdhënësi i Qeverisë greke, Stelios Pecas në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët, tha se nuk mundet të ketë ndarje të procesit integrues të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, lajmëroi korrespondentja e MIA nga Athina.

“Nga diskutimet në Evropë atë që e kuptojmë dhe atë që e shohim edhe ne, pozicioni ynë është se nuk mund të ketë ndarje”, tha Pecas, duke u përgjigjur në pyetjen “nëse diskutimi për Ballkanin Perëndimor përfshin edhe ndarje të procesit integrues të Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Shtator, 2019 14:53

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.