Greqia publikon listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:53

Greqia publikon listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

Kombëtarja e Greqisë ka bërë publike listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës.

Greqia pas rezultateve pozitive në ndeshjet e tetorit, do zhvillojë dy ndeshje, ndaj Spanjës me 11 nëntor dhe pastaj ndaj Kosovës me 14 nëntor, transmeton lajmi.net.

Përzgjedhësi i Greqisë tashmë ka bërë publike listën e të ftuarve:

Portierë: Vlachodimos, Paschalakis, Athanadiadis

Mbrojtës: Androutsos, Saliakas, Hatzidiakos, Tzavellas, Goutas, Mitoglou, Tsimikas, Giannoulis, Kryiakopoulos

Mesfushorë: Masouras, Vrousai, Limnios, Bakasetas, Alexandropoulos, Bouchalakis, Siopis, Mantalos.

Sulmues: Pavlidis, Douvikas, Tzolis.

Përballja mes Greqisë dhe Kosovës zhvillohet në Athinë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:53

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...