Grubi shpalos vendimet e miratuara në qeveri

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 16 Gusht, 2022 17:12

Grubi shpalos vendimet e miratuara në qeveri

Në seancën e sotme të 69-të të Qeverisë u miratuan këto vendime të rëndësishme:

Shpallëm ditën Е Shtunë (20.08.2022) ditë jopune për qytetarët e komunave të Tetovës, Mavrovës dhe Rostushes, Qendrës Zhupë për shkak të procesit zgjedhor që do të zhvillohet në këto komuna;

Siguruam hapësira afariste për funksionimin e plotë të Malit Sharr si Park Nacional;

Shqyrtuam dhe miratuam pakon me rekomandime dhe detyrime për kursimin e energjisë elektrike dhe termale duke e obliguar Ministrinë e Ekonomisë në afat prej 3 ditëve të informojë rreth tyre amvisëritë dhe sektorin e biznesit vendor.

Artan Grubi, zv.kryeministër i parë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 16 Gusht, 2022 17:12
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.