Grubi: Zoti e bekoftë Amerikën

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka October 18, 2019 21:13

Grubi: Zoti e bekoftë Amerikën

Në kohën kur Bashkimi Evropian po shpreh rezerva ndaj shteteve kandidate për anëtarësim në gjirin e tyre shume politikanë dhe analistë i shohin SHBA-të si shpëtim. Deputeti i BDI-së, Artan Grubi në një postimi në rrjetet sociale ka shkruar: Zoti e bekoftë Amerikën.

Edhe gazetari dhe analisti, Lirim Dullovi ka shprehur zhgënjimin ndaj politikës sè zgjerimit të BE.

“Zoti e rujt Ameriken. Edhe koloni e saj te jemi, eshte zgjidhje me e mire se pshterimi qe na erdh nga Brukseli.

BE ska kapacitet, ide dhe as vizion per shtetet e Ballkanit. Asnjehere nuk ka pasur”, është shprehur ai.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka October 18, 2019 21:13