Guardiola: Do të jem këtu edhe sezonin tjetër

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 14:22

Guardiola: Do të jem këtu edhe sezonin tjetër

Trajneri Pep Guardiola ka folur sot për mediat para ndeshjes së prapambetur të Premier League që kampionët e Anglisë do të luajnë ndaj Brighton.

Ai ka sqaruar një herë e përgjithnjë të ardhmen e tij, duke premtuar se do të qëndrojë të “citizens” çfarëdo që të ndodhë me skuadrën.

“Do të jem këtu edhe sezonin tjetër, sado shkelje të ketë bërë ky klub në Premier dhe çfarëdo vendimi që të merret.

Unë shpresoj që ky vendim të merret sa më shpejt.

Ndoshta kemi bërë diçka të gabuar, por nuk e besoj dhe të gjithë do ta mësojnë të vërtetën”, tha Guardiola.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 14:22